Czemu nie mogę schudnąć?

Próbowałaś już niemal wszystkiego, ale odchudzanie i dieta mimo starań wciąż nie przynoszą wymarzonych efektów? Masz wrażenie, że Twoje odchudzanie stanęło w miejscu, ale nie możesz  odnaleźć przyczyny?  Dziś rozwiejemy wszystkie wątpliwości – przeczytaj nasz najnowszy artykuł i przekonaj się dlaczego wybrana przez Ciebie dieta jest nieskuteczna.

Przyczyną takiego stanu rzeczy może być wiele czynników, oto niektóre z nich:

  • Nie chudniesz, bo zbyt rzadko jadasz

To wcale nie żarty – rano w biegu jesz śniadanie, a później masz czas dopiero na obiadokolacje? To nie jest dobra dieta! Długa przerwa między posiłkami  sprawia, że  Twój organizm odczuwa niedobór cukru i wtedy do głosu dochodzi wielki głód. Efekt: po całodziennym głodowaniu wieczorem rzucasz się na jedzenie, usprawiedliwiając się słowami: „przecież dziś nic nie jadłam”. Odchudzanie musi być z głową.

  • Jesz zbyt tłuste mięsa

Zapomnij o tłustej wołowinie, kiełbasie, pasztetach, mięsie wieprzowym, tłustych serach, maśle i mleku. Twoja dieta powinna zawierać pyszne oraz zdrowe dania z drobiem lub rybą.

  • Nie ufaj produktom typu light

W tą pułapkę wpada niestety prawie każdy konsument – czytasz „light”, myślisz „samo zdrowie”. Nic bardziej mylnego! Odchudzanie w wersji light, to dieta która jest nieefektywna. Owszem produkty light mają niższą o 1/3 zawartość danego składnika, jednak obniżenie wartości jednego, skutkuje podwyższeniem innego składnika – np. mniejsza ilość tłuszczu, to większa zawartość cukru.

  • Odchudzanie bez węglowodanów?

Myślisz, że dieta nie powinna zawierać makaronu, ryżu, kaszy i pełnoziarnistego pieczywa? Nic bardziej mylnego!

To właśnie one zapewnią Ci siłę (zarówno fizyczną jak i psychiczną) oraz energię na cały dzień.  

  • Nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości wody

Pamiętaj by codzienne wypić co najmniej 2 litry płynów – jest to przepis na skuteczne odchudzanie, gdyż woda, w przeciwieństwie do dosładzanych napojów, jest sprzymierzeńcem smukłej sylwetki.  

  • Szybko tracisz entuzjazm

Musisz pogodzić się z faktem, że dietaschudnij 5 kg 3 dni” nie istnieje. Mimo starań kilogramy nie spadają, a Ty rozczarowany postanawiasz zmienić dietę lub całkowicie porzucić odchudzanie? Cierpliwości – Twój organizm musi się przyzwyczaić do nowego programu odżywiania oraz tempa przemiany materii.

  • Problemy hormonalne

Wciąż tyjesz, mimo że zmieniłaś sposób odżywiania? Odchudzanie i dieta mają wielu wrogów – chociażby hormony. Na przykład niedoczynność tarczycy, jeśli zauważysz u siebie te objawy udaj się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Wrogiem spadku wagi jest także menopauza, podczas której  przemiana materii znacznie zwalnia. Wówczas Twoja dieta powinna mieć mniej kalorii.

  • Objadasz się przed snem

             Ostatni posiłek zjadasz tuż przed snem? To istny zamach na skuteczne odchudzanie.     Organizm potrzebuje bowiem  2,5 – 3 godzin, by strawić posiłek, a sen znacznie zaburza ten          proces.

Nie wpadaj w panikę – piękna sylwetka jest o krok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *